![Παρατήρηση](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/07/Παρατήρηση-1024x513.jpg)
![Παρατήρηση](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/07/Παρατήρηση-1024x513.jpg)
Με την εκδήλωση “Η Σελήνη ο αχώριστος σύντροφος της Γης” που θα πραγματοποιηθεί στο Πάρκο Ολυμπιακής Φλόγας την Πέμπτη 7 Ιουλίου στις 21:00, συνεχίζονται οι εκδηλώσεις του Δήμου Καστοριάς στο πλαίσιο του Πολιτιστικού Καλοκαιριού.
Η εκδήλωση που αφορά σε παρατήρηση ουράνιων σωμάτων με τηλεσκόπια, γίνεται σε συνεργασία με τον Σύλλογο Ηλιακών και Πλανητικών Παρατηρητών Καστοριάς.
Ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση με το Μουσικό Εργαστήρι «Κρουστόφωνο», που είχε προγραμματιστεί για την ίδια ημέρα, αναβάλλεται. Η ημερομηνία διεξαγωγής της θα ανακοινωθεί το επόμενο διάστημα.