ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2022-23
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις – Γ.Α.Σ. ΜΕΛΙΚΗΣ 91-81
Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Σ. Καστοριάς_άροσις για τη 17η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, απέναντι στη Μελίκη με σκορ 91-81.
Η ομάδα μας ξεκίνησε μουδιασμένα στο 1ο δεκάλεπτο (20-21), από εκεί και πέρα όμως ανέβασε την απόδοσή της και παίζοντας κατά διαστήματα πολύ όμορφο μπάσκετ ικανοποιώντας και τον πιο δύσκολο φίλο της, έφτασε τη διαφορά στο τέλος της 3ης περιόδου, στους 19 πόντους 75-56. Εκεί, λίγο η χαλάρωση, λίγο η αστοχία, έδωσε την ευκαιρία στη Μελίκη να μειώσει τη διαφορά στους 10 πόντους.
Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας που για άλλη μια φορά, έβγαλαν ενέργεια και πάθος στο παρκέ, φτάνοντας σε μια ακόμα πολύτιμη νίκη.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που είχε συμμετοχή σε όλη αυτήν την προσπάθεια.
Δεκάλεπτα: 20-21, 46-38, 75-56 και 91-81
Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης, Χότζα 23(1), Μπέγος 15(1), Κέδρος, Ντόντης, Τερσενίδης 13(1), Κορομπίλιας 2, Καλαϊτζίδης 2, Παντελίδης 30(1), Δαραβίγκας, Πιπερόπουλος και Παπαδημητρίου 6.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Ο.Φ. ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ 92-25
Για το Εφηβικό Πρωτάθλημα οι παίκτες μας δεν συνάντησαν καμία αντίσταση απ’ την ομάδα του Τσοτυλίου, σημειώνοντας άλλη μια νίκη στο δρόμο για το final four.
Χαρακτηριστικό ότι σκόραραν και οι 12 παίκτες στο τελικό 92-25.
Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Στεφανής Γ.9(1), Λαγγιώτης 4, Πιπερόπουλος 10(2), Κέδρος 10, Μαυροδήμος 8, Στεργιόπουλος 2, Κώτσης 8(2), Παναγιωτίδης 8, Μονοβασίλης Αλ. 12, Φράγκος 11(1), Κωνσταντίνου Σ. 4 και Κωστάρας 6.
Επίσης το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου, η ομάδα μας είχε συμμετοχή στους αγώνες ενώσεων που πραγματοποιήθηκαν στο ΕΑΚ Λάρισας, με εκπροσώπους τους αθλητές μας, Κωνσταντίνου Γιώργο, Ντόντη Παναγιώτη και Φιλιππίδη Διαμαντή.
![330971671 3603829539846784 6344075902681842674 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2023/02/330971671_3603829539846784_6344075902681842674_n-Medium.jpeg.webp)
![330971333 5598984636874734 2802861611308491775 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2023/02/330971333_5598984636874734_2802861611308491775_n-Medium.jpeg.webp)
![330971333 5598984636874734 2802861611308491775 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2023/02/330971333_5598984636874734_2802861611308491775_n-Medium.jpeg)
![330898603 908993670409375 1635743391111358492 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2023/02/330898603_908993670409375_1635743391111358492_n-Medium.jpeg.webp)
![330898603 908993670409375 1635743391111358492 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2023/02/330898603_908993670409375_1635743391111358492_n-Medium.jpeg)
![330820642 5827150520712464 4724557671954043495 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2023/02/330820642_5827150520712464_4724557671954043495_n-Medium.jpeg.webp)
![330820642 5827150520712464 4724557671954043495 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2023/02/330820642_5827150520712464_4724557671954043495_n-Medium.jpeg)
![330784262 866167904439245 2632395896743340189 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2023/02/330784262_866167904439245_2632395896743340189_n-Medium.jpeg.webp)
![330784262 866167904439245 2632395896743340189 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2023/02/330784262_866167904439245_2632395896743340189_n-Medium.jpeg)