Με την διάθεση 179.000,00 ευρώ, για την προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού ενισχύεται το ωτορινολαρυγγολογικό ιατρείο του Γενικού Νοσοκομείου Φλώρινας.
Το έργο εντάχθηκε με απόφαση Επιτροπής Ένταξης Έργων στο ΕΑΠ 2017-2021 και περιλαμβάνει την προμήθεια του απαραίτητου εξοπλισμού για τη λειτουργία του ιατρείου και την περίθαλψη των πολιτών. Ο εξοπλισμός πληροί τις προϋποθέσεις των σύγχρονων επιταγών της ιατρικής επιστήμης και των αυστηρών πλέον κανόνων υγιεινής.
Επισημαίνεται ότι έχει προσληφθεί πρόσφατα συμπολίτισσα μας ωτορινολαρυγγολόγος ιατρός και η χρηματοδότηση του έργου ανταποκρίνεται στο αίτημα που υπέβαλε ο Διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Φλώρινας Γεώργιος Μάντσος.