Με μεγάλη τιμή υποδέχτηκε την Παρασκευή 01 Μαρτίου ο Αντιπεριφερειάρχης Καστοριάς Δημήτρης Σαββόπουλος τον Χρυσό Ολυμπιονίκη και Γενικό Γραμματέα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Άρσης Βαρών Πύρρο Δήμα.
Ο άλλοτε τέσσερις φορές χρυσός ολυμπιονίκης της άρσης βαρών πραγματοποιεί αυτό το διάστημα επαφές με φορείς της Περιφέρειας και επισκέψεις σε σχολεία, προκειμένου να προωθήσει μια σειρά δράσεων για την οπαδική βία και τις επιπτώσεις της στην κοινωνία.
Τον κορυφαίο αθλητή υποδέχτηκαν με θερμό χειροκρότημα, ζωγραφιές και λουλούδια οι μαθητές του 4ου Δημοτικού Σχολείου Καστοριάς, στην είσοδο του Διοικητηρίου, όπου τους μίλησε για την αξίες του αθλητισμού και την ανάπτυξη της ευγενούς άμιλλας.
![428486059 810327874466300 4338357000175502564 n](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2024/03/428486059_810327874466300_4338357000175502564_n-1024x771.jpg.webp)
![431057721 810327894466298 96663664984703142 n](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2024/03/431057721_810327894466298_96663664984703142_n-1024x771.jpg.webp)
![431057721 810327894466298 96663664984703142 n](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2024/03/431057721_810327894466298_96663664984703142_n-1024x771.jpg)
![428496011 810327904466297 2815226807539749825 n](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2024/03/428496011_810327904466297_2815226807539749825_n-1024x771.jpg.webp)
![428496011 810327904466297 2815226807539749825 n](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2024/03/428496011_810327904466297_2815226807539749825_n-1024x771.jpg)