Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024 στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καστοριάς η παρουσίαση της ποιητικής συλλογής “Δωδεκάτη νυχτερινή”, της Μαρίας Κανδύλη.
Την εκδήλωση διοργάνωσε η Δημοτική Βιβλιοθήκη Καστοριάς σε συνεργασία με τον Σύλλογο Υποτροφιών Καστοριάς και συντονίστρια την κα Κατερίνα Νικολάου.
Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, χαιρετισμό απηύθυνε ο Αντιδήμαρχος του Δήμου Καστοριάς Γιώργος Βασιλειάδης, ενώ για το βιβλίο μίλησαν ο Φιλόλογος, Ποιητής & Εντεταλμένος Σύμβουλος στους τομείς Παιδείας και Πολιτισμού του Δήμου Καστοριάς Αλέξανδρος Μακρίδης, ο Φιλόλογος, Συγγραφέας & Μουσικός Αλέξης Γούδας και η Εκπαιδευτικός & Μέλος του Συλλόγου Υποτροφιών Καστοριάς Αγνή Βασιλειάδου.
Ποιήματα απήγγειλαν οι εκπαιδευτικοί Πολυξένη Καραμάνου, Κατερίνα Ναούμ και Αγνή Βασιλειάδου.
![423537962 789724283200232 6607199617735583622 n](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2024/01/423537962_789724283200232_6607199617735583622_n-1024x683.jpg.webp)
![423326481 789724353200225 6542698349366394863 n](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2024/01/423326481_789724353200225_6542698349366394863_n-1024x683.jpg.webp)
![423326481 789724353200225 6542698349366394863 n](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2024/01/423326481_789724353200225_6542698349366394863_n-1024x683.jpg)
![423516381 789724273200233 8869731938667967127 n](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2024/01/423516381_789724273200233_8869731938667967127_n-1024x683.jpg.webp)
![423516381 789724273200233 8869731938667967127 n](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2024/01/423516381_789724273200233_8869731938667967127_n-1024x683.jpg)