Για ακόμα μία φορά διέπρεψαν οι σπουδαίες αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Καστοριάς Αναστασιάδου Ευαγγελία και Νάτσιουλα Στέλλα.
Στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών και Γυναικών (ηλικές μέχρι 23 ετών) τα κορίτσια του Ν.Ο.Κ. κράτησαν και πάλι ψηλά την Ελληνική σημαία και μας έκαναν υπηρήφανους.
Οι Στέλλα Νάτσιουλα και Δήμητρα Ελένη Κοντού κέρδισαν τη 1η θέση στο τελικό του διπλού τερματίζοντας σε 7:01.71 αφήνοντας 2η τη Ρουμανία (7:04.99) και 3η τη Μ.Βρετανία (7:07.74). Είναι το δεύτερο χρυσό για τη Στέλλα που αναδείχθηκε παγκόσμια πρωταθλήτρια στην κατηγορία Νεανίδων στο Βαρέζε μαζί με την Σοφία Δαλίδου.
Δεύτερη θέση και ασημένιο μετάλλιο για την Ευαγγελία Αναστασιάδου στο σκιφ Ελ βαρών με χρόνο 7:59.68.Η πρωταθλήτριά μας ήταν ασημένια και στο Ευρωπαϊκό ανδρών γυναικών τον Αύγουστο στο Μόναχο και βέβαια χρυσή παγκόσμια πρωταθλήτρια στο αντίστοιχο Παγκόσμιο στο Βαρέζε.
Το Δ.Σ. του Ναυτικού Ομίλου Καστοριάς θα ήθελε να δώσει τα θερμά του συγχαρητήρια στις δύο σπουδαίες αθλήτριές του, να τις ευχηθεί να έχουν πάντα υγεία και να σηκώνουν ψηλά την Ελληνική σημαία σε όλο τον κόσμο.
![cea3cea4ce95ce9bce9bce91 cea7cea1cea5cea3ce9f ce9cce95cea4ce91ce9bce9bce99ce9f.jpg](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/09/cea3cea4ce95ce9bce9bce91-cea7cea1cea5cea3ce9f-ce9cce95cea4ce91ce9bce9bce99ce9f.jpg.webp)
![cea3cea4ce95ce9bce9bce91 cea7cea1cea5cea3ce9f ce9cce95cea4ce91ce9bce9bce99ce9f.jpg](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/09/cea3cea4ce95ce9bce9bce91-cea7cea1cea5cea3ce9f-ce9cce95cea4ce91ce9bce9bce99ce9f.jpg.webp)
![ce95cea5ce91ce93ce93ce95ce9bce99ce91 ce91cea3ce97ce9cce95ce9dce99ce9f ce9cce95cea4ce91ce9bce9bce99ce9f.jpg](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/09/ce95cea5ce91ce93ce93ce95ce9bce99ce91-ce91cea3ce97ce9cce95ce9dce99ce9f-ce9cce95cea4ce91ce9bce9bce99ce9f.jpg.webp)
![ce95cea5ce91ce93ce93ce95ce9bce99ce91 ce91cea3ce97ce9cce95ce9dce99ce9f ce9cce95cea4ce91ce9bce9bce99ce9f.jpg](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/09/ce95cea5ce91ce93ce93ce95ce9bce99ce91-ce91cea3ce97ce9cce95ce9dce99ce9f-ce9cce95cea4ce91ce9bce9bce99ce9f.jpg.webp)