Τη λίμνη της Καστοριάς επέλεξε για τις προπονήσεις της η Εθνική Ομάδα Κωπηλασίας εν όψει του Βαλκανικού Πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί 10 – 11 Σεπτεμβρίου στη Βοσνία – Ερζεγοβίνη.
![DSC 0173 Large](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/08/DSC_0173-Large-1024x542.jpeg)
![DSC 0173 Large](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/08/DSC_0173-Large-1024x542.jpeg)
37 αθλητές και 4 προπονητές καθημερινά θα προετοιμάζονται στην Ορεστιάδα έως τις 8 Σεπτεμβρίου, προκειμένου να υπάρξουν νέες διακρίσεις για τα ελληνικά χρώματα σε ένα άθλημα που ανέβασε ψηλά την χώρα μας και την περιοχή μας!
Τους αθλητές υποδέχθηκαν στην Καστοριά, ο Πρόεδρος του ΔΗΝΑΚ, Νίκος Αλεξανδρίδης, και ο Έφορος Αγώνων της ΕΚΟΦΝΣ, Κώστας Παπαγιάννης.
Ευχόμαστε κάθε επιτυχία σε όλα τα ελληνικά πληρώματα και ελπίζουμε να απολαύσουν την παραμονή τους στην περιοχή μας!
![DSC 0135 Large](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/08/DSC_0135-Large-1024x683.jpeg)
![DSC 0135 Large](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2022/08/DSC_0135-Large-1024x683.jpeg)