Με ένα ακόμη καινούριο απορριμματοφόρο όχημα εξοπλίστηκε η Αντιδημαρχία Καθαριότητας του Δήμου Καστοριάς, προκειμένου να προσφέρει ακόμη καλύτερες υπηρεσίες στους Δημότες, συμβάλλοντας ταυτόχρονα και στην προστασία του περιβάλλοντος.
Πρόκειται για ένα απορριμματοφόρο με γερανό, το οποίο χρησιμοποιείται τόσο για τους πράσινους κάδους όσο και για τους ημιβυθιζόμενους, αποτελώντας ένα σημαντικό εργαλείο για την αποκομιδή των απορριμμάτων.
«Με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση των πολιτών, προσπαθούμε συνεχώς να ανανεώνουμε τον εξοπλισμό του Δήμου, ώστε να ενισχυθούν οι δυνατότητες της υπηρεσίας Καθαριότητας. Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους εργαζόμενους που δίνουν καθημερινά τη μάχη ώστε ο Δήμος μας να παραμένει καθαρός», σημείωσε ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας, Θεόδωρος Λιάμης.
Σημειώνεται ότι το επόμενο διάστημα θα γίνει η παραλαβή επιπλέον δύο καινούριων απορριμματοφόρων οχημάτων, καθώς και δύο εκσκαφέων.
![IMG 20221221 084445 Medium](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2023/05/IMG_20221221_084445-Medium.jpeg.webp)
![IMG 20221221 084304 Medium](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2023/05/IMG_20221221_084304-Medium.jpeg.webp)
![IMG 20221221 084304 Medium](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20221221_084304-Medium.jpeg)
![342097872 803651917850011 5210450511415918150 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/smush-webp/2023/05/342097872_803651917850011_5210450511415918150_n-Medium.jpeg.webp)
![342097872 803651917850011 5210450511415918150 n Medium](https://kastoria.news/wp-content/uploads/2023/05/342097872_803651917850011_5210450511415918150_n-Medium.jpeg)